KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568069
nr 1356 8069
Carl Werner
(1808-1894), Tyskland
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad Carl Werner. Olja på pannå, 21x29cm
Carl Friedrich Heinrich Werner, tysk målare född 1808 i Weimar, död 1894 i Leipzig.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:18:17
26/10 17:39:54
Carl Werner
Läs mer om Carl Werner